Κύπελλο Γ΄ Εθνικής: Ήττα για τον Αστέρα Αμαλιάδας, 0-2 από την Αχαϊκή

Share Button

asteras-amaliadasΜε το «αριστερό» ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του ο Αστέρας Αμαλιάδας για την νέα χρονιά, καθώς ηττήθηκε από την Αχαϊκή με 0-2, στο εντός έδρα ματς στο γήπεδο της Νέας Μανωλάδας, στα πλαίσια του ημιτελικού του Κυπέλλου Γ΄ ΄Εθνικής για τον 3ο Όμιλο.

Στην ροή του παιχνιδιού, ο Αστέρας Αμαλιαδας βρέθηκε πίσω στο σκορ, μόλις στο 5΄λεπτό με σουτ του Κωστούλα έξω από την περιοχή, ενώ στο 32΄η Αχαϊκή έκανε το 0-2 με σουτ εκτός περιοχής του Αναγνωστόπουλου.

Στο δεύτερο ημίχρονο, δεν άλλαξε το σκορ και η Αχαϊκή πήρε τελικά την νίκη-πρόκριση, που την στέλνει στο τελικό του Κυπέλλου, με αντίπαλο την Παναχαϊκή.

Τέλος, να σημειωθεί πως ο Αστέρας είχε πολλά παράπονα από τον διαιτητή του παιχνιδιού και πλέον στρέφει τον ενδιαφέρον του στο πρωτάθλημα για το Κυριακάτικο εκτός έδρας ματς στη Θήβα.

Οι συνθέσεις

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ :(Λάζαρος Σέμος): Τσάμης, Μπουτσικάκης (62′ Παπουτσής), Αντωνόπουλος (42′ λ.τρ. Μελετίδης), Μπαρδούσης, Νικολακόπουλος, Κλαδάκης, Μπουζούρας, Μπράβος, Μπαρμπαρούσης, Γκαντιάγκα, Παρασκευόπουλος (46′ Σταθάτος)

ΑΧΑΪΚΗ :(Αλ. Γαβριλόπουλος): Δρακόπουλος, Ντάζος, Στεφανόπουλος, Πετρόπουλος, Σωτηρόπουλος, Κωνσταντινόπουλος, Αγγελόπουλος (80′ Αποστολόπουλος), Μαντάς, Κωστούλας, Μικελάτος (83′ Μετζελόπουλος), Αναγνωστόπουλος (62′ Δριμάλας)